Pro maminku
a její spokojené
miminko

Určení pohlaví

28. dubna 2017 12:35

Určování pohlaví dítěte – holka, nebo kluk?

Noc z 30. dubna na 1. května byla pokládána za magickou. Lidé věřili například v otevírání různých jeskyní a podzemních slují, ve kterých jsou ukryty poklady. Hlavním smyslem tohoto starého lidového zvyku byla pravděpodobně oslava plodnosti.

I náš tým bejbyservis.cz se dnes promění v čarodějnice, a odhalí kouzlem, jaký poklad nosíte ve svém bříšku. Necháte se překvapit, nebo chcete vědět, zda se vám narodí holčička, nebo chlapeček?

Jestli se narodí kluk nebo holka, je jednoznačně dáno v okamžiku početí.  Za určení pohlaví člověka je zodpovědný pohlavní chromozom. U člověka mezi pohlavní chromozomy patří chromozom X a chromozom Y. Ženy mají dva stejné chromozomy (XX), muži (XY). Lidské vajíčko obsahuje pouze chromozom X, zatímco spermie mohou nést X nebo Y. Právě spermie tedy rozhodují o pohlaví narozeného dítěte, jinými slovy, za to, zda zplodí dceru či syna, je „zodpovědný“ muž, aniž by to však mohl vědomě ovlivnit.

Také jste v očekávání potomka a hlodá vás stejná otázka?

Pojďte se tedy s námi podívat do naší čarodějnické kuchyně.

Čáry máry fuk holka, nebo kluk?

V dnešní době jsou již způsoby určení pohlaví dítěte ještě v maminčině bříšku poměrně spolehlivé. Dříve se ženy spoléhaly na „zaručené“ metody, které si s námi můžete připomenout.

Určení pohlaví – odběr plodové vody /amniocentéza/

Tímto způsobem se určí pohlaví dítěte se 100% jistotou. Amniocentéza,se provádí po nepříznivých výsledcích genetických testů v 11. nebo 16. týdnu nebo je doporučována u žen starších 35 let. Vyloučí se (nebo potvrdí) nejen genetické vývojové vady u plodu, ale zároveň se určí pohlaví orologi replica dítěte. Vzhledem k tomu, že sebou nese i určité riziko potratu, provádí se u plodů, které mají větší pravděpodobnost genetické vady než 1:100. Amniocentézu doporučuje gynekolog na základě výsledků genetických testů. Žena má právo toto vyšetření odmítnout.

Určení pohlaví – ultrazvuk

Udává se že, spolehlivost určení pohlaví dítěte ultrazvukem je na 90%, ale i tady naše čarodějnická hůlka může překvapit a narodí se právě opak, než jste čekali. Je lepší si nechat pohlaví dítěte potvrdit u svého gynekologa a v nemocnici.

Může se také stát, že s potomkem šijí všichni čerti již v bříšku a nedá příležitost k odhalení svého pohlaví. Patří Váš čertík mezi těch 10% překvapených.

Určení pohlaví – z krve matky

Poměrně drahý, ale vysoce spolehlivý neinvazivní test. Jedná se o genetický rozbor volné DNA plodu, která koluje v krvi matky.

Určení pohlaví – z ranní moči

Jedná se o volně prodejné testy, podobné těhotenským. Zelená je kluk, žlutá je holčička.  I tady naše hůlka čaruje a může překvapit.

Best Baby Gender Test, GenderMaker Test,IntelliGender.