Pro maminku
a její spokojené
miminko

Santera – Mgr. Jitka Seidlová

17. května 2016 12:44

Minulý týden jsme byly na příjemném posezení se špičkovou fyzioterapeutkou – Santera Mgr. Jitka Seidlová. U dobrého šálku kávy s dortíkem bylo společné téma hned jasné……. Shodly jsme se na skutečnosti, že informovanost rodičů, co se týče manipulace dětí, je stále velmi špatná. Dokazuje to i fakt, že téměř každý den vídám maminku či tatínka, jak chovají sotva 4 měsíční miminko v poloze, kde má na první pohled zkřivená zádička a zalomenou hlavičku, nebo jsou chovány v nevhodné svislé poloze.

Je potřeba si uvědomit, že vyvíjející se dětský organismus má velice nestabilní držení těla, a proto je nutná systematická péče o kvalitu hybného systému od nejútlejšího věku. Bohužel v některých případech může nevhodná manipulace miminek vyústit až k aplikování Vojtovy metody (odborně nazývaná metoda reflexní lokomoce, je to soubor cvičení používaných k léčbě tělesných poruch).

Santera – Mgr. Jitka Seidlová

Santera poskytuje služby v oblasti masáží, regenerace a relaxace. Všechny procedury mají zdravotně preventivní nebo léčebný charakter. Poskytovaná péče podléhá odbornému dohledu fyzioterapeuta. A co víc – velmi doporučujeme maminkám, které potřebují Vojtovu metodu.

http://www.santera.cz

Na základě tohoto rozhovoru se pro Vás Bejbyservis rozhodl připravit článek o správném zvedání, pokládání a chování miminka.