Pro maminku
a její spokojené
miminko

Padání vlasů po porodu

30. srpna 2016 16:42

Šestinedělí máte úspěšně za sebou, konečně už máte ten pocit, že vás nic nepřekvapí. Povedlo se Vám i úspěšně „zajet v tandemu“ s malým nočním křiklounkem.  Ale co to…….  Každé ráno Vám zůstane větší a větší chomáč vlasů v hřebenu, než na hlavě. Ano řeč je o padání vlasů po porodu.

Hair loss in pregnancy

Musím říct, že tento okamžik mne po ránu vždy docela vyděsí. Už celý dlouhý týden zůstává více vlasů v hřebenu, než na hlavě. Říkám si, to bude asi tím malým mlékožroutem, který se hlásí 10 krát za den o svou porci mlíčka a když připočtu ten úděsný porod k tomu……

Pokud i vy máte problémy s padáním vlasů po porodu, nezoufejte, rozhodně v tom nejste sama. Ačkoliv se Vám to zdá, jako věčnost, za relativně krátkou dobu vypadávání vlasů většinou samo ustane.

Proč je padání vlasů po porodu tak časté?

Poporodní padání vlasů postihuje zhruba 40 – 50 procent maminek. Ano, na vině je především hormonální nerovnováha, kojení, stres a hlavně vyčerpání z pravidelných nočních budíčků. Objevuje se především ve druhém až 6 měsíci po porodu a bohužel zhruba stejně dlouhou dobu může i trvat.

Padání vlasů po porodu 

                                                   je to vlastně normální fyziologický jev?

Díky hormonálním změnám po porodu dochází ke zvýšené denní ztrátě vlasů. Naopak v těhotenství vlasy rostou rychle, houstnou a jejich vypadávání se dočasně omezuje vlivem narůstající hladiny hormonu estrogenu. Právě hormon estrogen prodlužuje růstovou fázi vlasů, kterým bylo jinak předurčeno vypadnout. Po porodu náhle hladina estrogenu klesá a tak je padání vlasů 2 až 3 krát intenzivnější, než je normální náhrada vlasů.

vypadávání vlasů při kojení

Padání vlasů po porodu – můžete ovlivnit správnou stravou

Jezte hodně ovoce a zeleniny, obsahují totiž antioxidanty a flavonoidy, které pomáhají chránit vlasové folikuly a pomáhají vlasům růst.

Zařaďte do jídelníčku ořechy a dýňová semínka. Pomohou nejen Vám, ale i Vašemu miminku, kterému obohatí mlíčko.

Můžete vyzkoušet i některé vitamíny, které jsou určeny přímo kojícím maminkám. Našim klientům poradíme značku, které mají nejvhodnější složení.

Máme ještě několik dalších tipů pro správnou péči o vlasy

Kadeřníci doporučují nosit vlasy volně – pro maminky, které pečují o miminko naprosto nepřijatelná věc, protože ti malý nezbedníci skoro vždy zaútočí na vlasy a na náušnice.

Pokud máte čas fénovat si vlasy – zkuste to tím nejstudenějším vzduchem.

Používejte vlasovou kosmetiku, která obsahuje biotin.