Pro maminku
a její spokojené
miminko

Kojení

29. června 2016 17:10

Ano, a je to tady znovu. Je pět hodin ráno a naše Lucinka se budí na svou porci mlíčka. Ty krásné chvíle při kojení si děťátko nenechá jen tak vzít. Pravdou je, že v roce už je to opravdu jenom zvyk, ale já si tyhle krásné chvíle užívám. Jsou pro mne vším, stejně jako moje rodina. Všichni tři ležíme v posteli, náš taťka ještě spí a já vím, že všechno, co pro mne znamená úplně nejvíc je v naší posteli.

Už ráno, když vstanu, se cítím nesmírně unavená, ale neskutečně šťastná. Máte to taky tak?

milující rodiče

Počátky kojení pro mne nebyly opravdu jednoduché. Hormonální koktejl po porodu udělal své a má nezkušenost a neznalost problému k tomu jen přispěly. Miminko brečelo hlady a já brečela, že nemám mléko. Tehdá jsem neváhala ani vteřinu a volala odborníky. Věděla jsem, že chci kojit a svému dítěti tak dát ten nejlepší start do života. Bejbyservis mne repliky hodinek
ukázal, že netřeba tuto situaci zachraňovat umělou výživou a ukázal mne správné polohy ke kojení, odříhnutí a doslova zavalil informacemi, které nikde nenajdete, ani kdybyste prohledali celý google.

Kdybych věděla, že kojení je opravdu věda, připravím se na tuto situaci o mnoho lépe. Nechtěla jsem utrácet peníze na takové „zbytečnosti“ jako jsou předporodní kurzy a teď vím, že bych si ušetřila mnoho zbytečných starostí a nervů v tom nejnáročnějším období. V období šestinedělí, kdy je maminka nevyspalá, vyčerpaná a hormonálně nevyrovnaná. Navíc kurzy Bejbyservisu proplácí i pojišťovny ze svých programů zdraví.

Pro zdraví dítěte i matky je ideální, když své miminko kojíte do půl roku jeho věku.

Položme si otázku, proč některé ženy kojí a jiné ne? Proč je až 90% maminek rozhodnuto, že bude kojit a pouze 18% maminek kojí své dítě více než půl roku? Přičemž pouze okolo 4% maminek své miminko opravdu kojit nemůže.

A já se ptám, jak se můžou maminky dobrovolně ochuzovat o něco tak nádherného, jako je kojení? Ono je opravdu jednoduší jít koupit umělé mléko, utratit za něj tisíce korun a jednoduše dát flašku, než-li vydržet, bojovat a nevzdat kojení při první překážce.

Kojení

              co znamená pro miminko?

Kojení

             co znamená pro maminku?

kojení tělo na tělo

 

Čemu dáte přednost vy?

Umělé chemické mléko?    X     Přirozené mateřské mléko?

 

mimnko podávání umělé výživykojení miminka- detail

 

umělé mléko 2řez prsem

méně penězúspora peněz

Za mě jednoznačně kojení.

A kdybych se měla rozhodovat po druhé, raději zvolím variantu přírodnější, úspornější a bez chemie. Ano, jsem znovu těhotná a ve mě roste nový život, který je pro mě vším, tak jako má dcera. Znovu bych volila cestu značka – Bejbyservis raději, než Nutrilon. Už totiž vím, že kojení, je opravdu věda a správná manipulace ( zacházení s miminkem) znamená méně pláče a v budocnu méně problému s bolavými zády.