Pro maminku
a její spokojené
miminko

Jak se připravit na miminko?

2. června 2016 10:29

Ptáte se stále na otázku, jak se připravit na miminko a stále Vás nenapadá odpověď?

Postupně se kulatící bříško je signálem k hnízdění.

To máme asi všechny společné. Každá maminka však hnízdí trochu jinak.

Někdo gruntuje, přestavuje nábytek, někdo přikládá důraz na kočárek, někdo vybavuje pokojíček jako z pohádky.

Jak se připravit na miminko?

Co je nejdůležitější?

Připravit se na příchod miminka, toho človíčka, kterého nosíte 9 měsíců a celou dobu si představujete, jaké to asi bude, až se narodí? Hýčkáte ho ve svém bříšku.  Hlavně aby bylo děťátko zdravé. Na tom se shodnou asi všechny maminky i tatínkové.  Po porodu je Vaše děťátko zcela bezbranné a odkázané čistě na to, co s ním budete dělat Vy a Vaše rodina. Jak s miminkem budete správně, či nesprávně zacházet, ač s láskou? Doporučení zní. Krom výbavičky, se připravte na to, jak správně manipulovat/ zacházet /s miminkem a jak své miminko úspěšně kojit. Tím zásadně přispějete ke správnému vývoji Vašeho dítěte. Věřte, nebo ne, po návratu z porodnice se Vám obrátí život vzhůru nohama. Prostě na to nebude čas. To Vám potvrdí všechny naše maminky. Není nic krásnějšího, než chvíle jen já a mé dítě. To zažijete jen při kojení.

20150720_102208

 

Osm měsíců uteklo, doma je postýlka, u babičky čeká kočárek. Nezapomněli jste na autosedačku? Ta se stane od narození Vašeho miminka trvalým společníkem na cestách autem po dlouhou dobu. Dbejte na bezpečí dítěte.

20150221_110002

Rozmýšlíte se,

                       jak se připravit na miminko?

zda papírové, či látkové nebo snad bambusové plenky?  Kolik overalů, či bodíček, dupaček a ponožek?  Nezbytnou součástí je i zavinovačka, pro pohodlí miminka. Novorozenec ještě nemá termoregulaci.  Miminko rychle ztrácí tělesnou teplotu z důvodu špatné tepelné izolace. Zkrátka ještě nemá vrstvy podkožního tuku, jako mi. Nevystavujte ho tepelným šokům.  Pozor ovšem i na přehřívání, neumí se potit a vyrobíte mu svědivé potničky.  Trošku jinak vypadá novorozenecké akné. Že by první puberta? To je dáno hormonální nerovnováhou a mají ho asi všechna miminka. Hormony se brzy srovnají a akné ustoupí.

20150307_152712

 

Pozor také hlavně s nadcházejícím létem na sluneční paprsky. Miminka na sluníčko nepatří!!! V letních měsících je velmi důležitá dostatečná hydratace.  Kojené dětičky si pouze častěji cucnou od maminky. To je další výhoda kojení.  Prsa máte vždy a všude sebou. Teplotu tekutin také řešit nemusíte. Kojencům nic víc nepřidáváme. Žádná voda, ani čajíček. Jen přední mlíčko na žízeň.

Jak se připravit na miminko?

                                      Myslete na kojení ještě před porodem!

 

Pro některé maminy je to překvápko. Ano i na kojení, je dobré se důkladně připravit. Jak se říká, štěstí přeje připraveným. Ty z vás, které absolvují naše individuální kurzy určené pro těhulky, hned po porodu znají, jak má vypadat správně přisáté miminko, znají polohy při kojení a mohou si vybrat podle toho, jak to mamince i miminku vyhovuje a kterou část prsu potřebují odpít. Poznají, kdy jejich miláček jen dudlá a kdy opravdu pije.  Vědí, jak na bolavá a nalitá prsa.

Všimněte si, že neuvádím záměrně případ popraskaných a bolavých bradavek. Bolavé a popraskané bradavky se tvoří při chybné technice kojení a špatném přisátí malého hladovce.

 zatvrdslá a bolavá prsa                popraskaná bradavka

Jak se připravit na miminko?

                                                             S bejbyservisem.

Maminky, které jsou od nás edukovány se jednoznačně rychle a snáze rozkojí. Vědí, jak si připravit osobní a soukromou mléčnou banku. Vědí, jaký tip odsávačky si nejlépe pořídit, jaké kojící čaje mají takové složení, aby měly ten účinek, který opravdu mají mít. Vědí, jakou mastičku koupit na bolavé a popraskané bradavky.

Kojení totiž může být i pěkná fuška i když si většina maminek myslí, že je to naprosto jednoduché a nic na tom přece nemůže tak těžkého, jak se  říká…. Velký omyl! To by Vám potvrdily rodiče bez přípravy, kteří volají SOS, nemáme mléko, potomek křičí hlady.

 

Pro maminku s hormonálním koktejlem v šestinedělí  – lépe tomu předejít. I taková situace se však dá řešit, ale je lepší zavolat co nejdříve na pomoc laktační poradkyni. Musíme říci, že máme na kontě již pěknou řádku malých přísavek, které se nechtějí po naší návštěvě pustit a po roce a později se odstavují. Pokud to maminka potřebuje z pracovních, či jiných důvodů.

To je již veselejší.  V tom případě poradíme účinné bylinky a homeopatika k zastavení laktace, i jak na malého mazlíka, který se nechce své mléčné porce od maminky vzdát. Stačí sledovat naše novinky, nebo při naší návštěvě požádat o zasílání novinek na Vámi uvedený e-mail.

 

Maminky vícerodičky možná argumentují, já již všechno znám, jedno dítě, jsem již odnosila.  Řadě z nich jsme ukázali, jak chybně se dříve manipulovalo s dětmi a ty dnes mají vadné držení těla, ploché nohy, často mají potíže se psaním.  Také jste své první dítě nosila ve svislé poloze, z postýlky a autosedačky vyndávala úchopem za hrudníček? Pořídili jste dítěti odrážedlo, či chodítko? S radostí jste vodili, nebo vodíte dítě za ručičky – už ťape?! Víte o tom, jak důležité je dlouhodobé lezení dítěte, aby se správně propojily mozkové hemisféry? Je mnoho zásadních chyb v manipulaci s dítětem, kterých se mnozí dopouštěli a dopouštějí dál. Tyto chyby vyústí v chybný psychomotorický vývoj Vašeho dítěte.

Ty maminky, které dočetly až sem, jsou na správné cestě. Chtějí být na příchod svého potomka připraveny. Náklady na individuální přípravu, nebo kurz ať finanční, nebo časové jsou s porovnáním s náklady na umělou výživu nebo ortopedické vložky zanedbatelné.

Vzhledem k tomu, že se maminky ptají i na hromadné kurzy, kde se krom kurzu probere možné a nemožné, rozhodli jsme se, pro Vás připravit setkání plné těhulí. Máte-také zájem?  Zavolejte, nebo napište. Setkání se bude konat v prostředí velmi pěkné herny, aby si to užili i prvorození. Prostory budou rezervovány pouze pro Bejbyservis. Termín upřesníme. Vstupné symbolické. Velice se na Vás těšíme.