Pro maminku
a její spokojené
miminko

Co poskytujeme

Individuální a skupinové kurzy pro šestinedělky a pro těhotné

Individuální kurzy

Jsou situace, kdy nemůžete docházet, mimo domov, nebo prostě chcete naprosté soukromí v kruhu rodinném. Nebo jste nestihli kurz včas a miminko již je doma. Chcete ušetřit čas hledáním kusých informací? Tyto kurzy se odehrávají v naprostém soukromí v domácnosti rodičů.

Skupinové kurzy

Chcete ušetřit čas hledáním kusých informací? Kurzy se konají, ve velmi pěkných prostorách dětské herny, aby si to užily i sourozenci. Po dobu kurzu budou prostory rezervovány pouze pro Bejbyservis.cz

V našich kurzech se připravujeme dle potřeb rodičů, hlavně však na příchod miminka do rodiny. Patříte-li mezi ty zodpovědné rodiče, kteří chtějí být připraveni na to nejkrásnější, ale i nejnáročnější období v životě a kteří se rozhodli osvojit si způsob zacházení s miminkem, který je v souladu s jeho potřebami a podporuje jeho správný psychomotorický vývoj?

Kurzy jsou určeny hlavně pro nastávající rodiče a pro rodiče čerstvě narozeného miminka.

Obsahem kurzů je

Laktační poradenství

Přišla jste z porodnice a cítíte, že nevíte, jak správně kojit? Nevíte si s kojením rady? Máte pocit, že mlíčka je málo? Máte nalitá, bolavá, nebo popraskaná prsa? Potřebujete se jenom poradit a ujistit se, že děláte vše správně? Bolí Vás záda při kojení? Poradíme Vám, jak odstranit všechny tyto problémy správnou technikou kojení. Kojení není jen pití mateřského mléka, znamená mnohem více.

U miminek, kde je to zapotřebí půjčujeme kojeneckou váhu.

Manipulace s miminkem

Zamysleme se nad otázkou, jaké možnosti reakce má bezbranný kojenec, když se mu opravdu něco nelíbí? Ano je to pláč. Je to jeho jediná obrana, jak dát najevo, že děláme něco špatně. Ano i na špatnou manipulaci si dítě časem zvykne a již tolik neprotestuje, ale proč se to nenaučit správně už od začátku a předejít tak mnohým zdravotním problémům projevujících se až v dospělosti, které mohou plynout z nesprávné manipulace?

První 3 měsíce věku miminka se považují za nejdůležitější období z hlediska pohybového vývoje. To, co se Vaše miminko naučí v tomto období, slouží jako základ pro všechny tzv. vyšší vzorce, které díky pokračování ve správné manipulaci během prvních 18 měsíců věku budou prováděny kvalitně.

Za nejrizikovější období z hlediska manipulace se považuje období do 4. měsíce věku. Jednoznačně můžeme potvrdit, že správná manipulace podporuje a zajišťuje to, aby psychomotorický vývoj proběhl co možná nejvíce optimálně a kvalitně.

Ukážeme Vám

Poporodní návštěva 

je zaměřena především na aktuální problémy po návratu z porodnice

 

Individuální poradenství

 

Koupání miminka

Pro novorozené miminko, je koupel náhradou za období přirozeného prostředí nitroděložního života. Koupání miminka ve Vás nemusí vzbuzovat obavy. Ukážeme Vám, jak můžete Vaše miminko připravit ke klidnému spánku krok za krokem a zakončit koupelový rituál masáží s prvky bazální stimulace.